Yazı Dizisi

Limit Endustriyel Makara Kullanım İpuçları

Yay gerginliğini artırmak için:
Hortum sargısı eklemek yay gerginliğini artıracaktır. Bu işlem, yaklaşık 2 metre hortumu, el besleme hortumunu makaralı klavuz tertibatı üzerinden  geri çekerek gerçekleştirilebilir. Hortum boğumu, tambur üzerinde kayacak kadar büyük olana kadar toplanır ve tambura sarılır. İstenilen gerginlik elde edilene kadar iki veya üç sargı eklenebilir.
Yay gerginliğini azaltmak için:
Bu işlem, makara tamburundan hortum sargılarını çıkararak gerçekleştirilebilir. İstenilen gerginlik elde edilene kadar, bir seferde bir sargı, tamburdan hortum sargılarını çıkarın.

Daha fazla oku...

Güç Yayları

Güç Yayları bir mil ve bir duruma şerit malzemesini saran ya da halka tutucu oluşturulmaktadır. Güç yaylar haznesi ve bir merkezi mili vasıtasıyla veya muhafaza edilmesi halinde aracılığıyla tork oluştururlar. Ön gerilimli güç yayları  hafif düz tork eğrisi elde için çok kullanışlıdır. Şerit yaylar tork uygulamaları için gereklidir birçok uygulamada kullanılmaktadır. Bazı iyi bilinen kullanım örnekleri şunlardır: saatler, oyuncaklar, emniyet kemerleri, teneke kutu elektrikli süpürgeler, köpek tasmalar ve rozet makaraları. Bu tasarımların birçok parametreden değişen taleplerini karşılamak için başlamak için yeterli bilgi elde etmek için tanımlanmalıdır. Bir tasarımcı şartlarına daha aşina hale böylece bu yazı,  kilit parametrelerin birkaçı verilecektir. Hazne (Dış) Çap Bu genellikle ürünlerde ilk sorulan sorudur. Ürünün çalışması kısıtlanır ve merkeze yakın dönme gerçekleşecektir Her iki konfigürasyonda, iç çapı bilerek yay malzemesinin boyutları belirlendikten sonra  uygun devir sayısını hesaplama işlemi gerçekleştirilecektir. Hazne içinde sarılı halde mevcut alanı yüzde 40- 50 yay malzemesi kaplamalıdır. Şerit  Genişliği Bu değer, yay çelik maksimum genişliği belirleme esastır. Biz durumda biz gerekli tork elde etmek bahar malzemeyi maksimize etmek için gereken yay sertlik değeri ile beraber (E) bu değeri kullanarak yay torku belirlenir. 10mm- 80mm genişliğinde yay şeritleri, kullanıma ve tasarıma göre seçilir. Arbor Boyutu (Merkez yay kıskacı) Arbor, yayın merkezinde yer almaktadır. Yay içerisinde bu bağlamda doğru boyutta olması gerekir. çapı haznenin içinde kullanılabilir alanı ve dolayısıyla mevcut tur sayısını etkiler. Arbor çok küçükse yay torku ve dönüşleri uzaması olacak bir  çok büyüksede  gerekli tork elde edilmeyebilir. Gerekli Sarım Sayısı  Aktif sarım sayısı yayı sağlamaktır, gereken bir güç çok önemli bir bilgidir.  Güç yayları yaklaşık 20 da yeterli verime ulaşırlar.  Tork yayın toparlanmaya başladığı zaman ortaya çıkan dönme güçtür. Sürtünme şerit yaylarda toplama ve bırakma şartlarının karşılaştırılması esnasında histeresis  neden olur. Bu daha büyük bir tork açılmasına zaman sağlayacak daha yayı sarmak için gerekli olduğu anlamına gelir. tork tartışırken bu bahar sarılır gibi bir güç baharın tork artacak çünkü maksimum gereksinimi kabul etmek en iyisidir. İlk ve son birkaç baklada bir hızla tork artar Ömür Döngüsü  Hesaplaması Bir devir malzemenin sarılması bir tam ve malzemenin bir açma olarak tanımlanır. Güç yayları (şerit yaylar) nadiren yaşam döngüleri 200.000 döngüleri aştığı bilinir.  Yüksek olasılıkla ömürleri 100.000 altında olacak olacaktır.
Daha fazla oku...

Makaralı Hortum Tamburu

Makaralı Hortum Tamburu makaralı hortum tamburu. makaralı hortumtamburlarımız 40 metre hortum uzunluğu ve değişik hortum ebatlarına uygundur makaralı hortum tamburları için firmamızdan muhakkak bilgi alınız.
 • Makaralı Hava Hortum Tamburu
 • Makaralı Su Hortum Tamburu
 • Hidrolik Hortum Tamburu
 • Makaralı Elektrik Kablosu Tamburu
 • Makaralı Oksijen Hortum Tamburu
Firmamızdan otomatik geri toplama , istenilen mesafede kilitleme , tek hareket ile kilit mekenızmasını boşa çıkartma. özelliği istenilen ölçülerde istenilen çaplarda istenilen hortum kalitesine göre makaralı hava hortum tamburu imalatı yapılmaktadır her türlü hortum tamburu otomatik geri toplamalı otomatik sarımlı tambur ihtiyaçlarınız için teknik uzmanlarımızdan bilgi ve destek alabilirsiniz. Ürünlerimizi Limit Endüstriyel Makara olarak imal etmekte ve satışını gerçekleştirmekteyiz. Her marka ve her model hortum tamburu için bize ulaşın.
Daha fazla oku...

Hortum Makarası, Hortum Tamburu Türleri

Hortum makarasının türleri

Piyasada çok miktarda benzersiz hortum makaraları  olsa bile genel olarak üç ana kategoriye ayrılır.
Yay geri çekilebilir, manuel geri sarma ve motor tahrikli makaraları

YAY GERİ SARMALI

OPERASYON Bu makaralar için birçok isim kullanılmaktadır.  Oto geri sarma, yay tahrikli , yay geri sarmalı, otomatik geri çekilebilir ve hepsi aynı anlama geliyor. Hortum çekilirse, yay kurularak enerji depolamakta, hortum ile işlem bittiğinde, yay üzerindeki gerilim hortumu makaraya geri sarılmasını sağlayan (genellikle bir kaset içinde) bir yay ile sağlamaktadır.

SINIRLAMA geri sarma yöntemi, bir iç yaya dayanır. Yay için hortum sarma uzunluğu ve ağırlığı bazı sınırlamaları  vardır.Hortum onu daha da zor çekmek için yapım bahar artar gerginlik çekilirse gibi. maksimum hortum 25 - 30 metre genellikle yay geri çekilebilir makara tutabilir  olduğunu.

Ne de hatırlamak önemlidir hortum makarası çalışıyor kim olduğunu. 6 ft ve bir petrol kulesinde çalışan Sean, diyelim daha hortumun 30 metre çekilmesine daha fazla daha yetenekli yarı gıda işleme fabrikasında yarı zamanlı çalışan Geraldine emekli oldu. Bu çalışma için belki daha iyi bir manuel makara olsun.

MANUEL Sarma

OPERASYON daha uzun süreli ağır hortum farklı bir yöntem gereklidir.

Doğrudan krank kolu tamburuna bağlı olduğu ve sapın bir dönüş tamburun bir dönüş üretir kullanır. Doğrudan krank hortum makaraları hortumun 60m kadar işleyebilir. Bazı modellerde mevcuttur daha özellikle ince hortum ve bir konik dişli sistemi olması mümkündür.

Bu yöntem hiçbir güç kullanılabilir uzun hortum uygulamaları için son derece ekonomik ve idealdir.

SINIRLAMA Bu yöntem fiziksel olarak yoğun ve dolayısıyla zaman alıcı olabilir.

 

MOTORLU

Motorlu tahrik makaraları elektrik olduğundan veren tüm uygulamalar için kullanılabilir. Biz şu motorları sağlayabilmektedir.

 • 12v DC *
 • 24VDC *
 • 115V AC **
 • 230v AC **
 • Hava 04:00
 • Hava 06:00
 • Hidrolik

* Geçirmez patlamada Temin & olmayan patlamaya dayanıklı 
** Patlamaya dayanıklı yalnızca

 Bu yazı coxreels sitesinden çeviridir. Ürün görselleri ilgili firmaların üretimidir.

Daha fazla oku...

Neden Hortum Makaraları

Neden Hortum makaraları

Hortum makaralarını fabrikalar, depolar, atölyeler ve araçlarda kullanmak için birçok neden vardır. Her türlü hortumu kullanan  işlerde, daha kontrollü hortum çalışmasından fayda olarak güvenlik, düşük maliyet ve verimlilik artışı sağlanabilir.

VERİMLİLİĞİ ARTTIRMAK

Makaralar üzerinde saklandığı hortumu olması ihtiyacınız olduğunda istediğiniz kadar açarsınız. Aynı zamanda kullanıma hazırdır. hatta küçük işlerde burulma ve bükülme hiçbir zaman vakit kaybettirmez
atölye hortum
açma tehlikesi

SAĞLIK & GÜVENLİK

ne kadar dikkatli olursanız olun, kazalar olur. Ama bu riskleri azaltma yolları vardır. Hortum makaraları bunlardan biridir. Hortum makaraları toplandığında hortumu uzağa koymak ve yerden uzakta herhangi bir potansiyel açma uzaklıkta yer almaktadır.  

HORTUM zararı azaltmak

Dikkatsizlik maliyetleri ve süre hortum yol daha uzun sürerse çok sürebilir yerine ucuz bir gıda ürününün görünebilir. Sektör uzmanları makaralar üzerinde hortum mağaza sürece olmadan BEŞ kata kadar sürebilir inanıyoruz.
80 37. çekilir; Geleneksel hortum makaraları daha yavaş

Sızıntılar AZA İNDİRMEK

hortumuna daha az hasar ile doğal sızıntı yoluyla daha az pahalı atık ürünleri yoktur. Ve ürün böyle daha da açma ve kayma tehlikeleri teşkil edebilir yağı gibi tehlikelidir çift yararları ise.

profesyonel görünümlü bir atölye veya fabrika görsel çekiciliği katma faydaları da vardır.

Daha fazla oku...

Hortum ve Tamburların Yaylarının Tasarımı

Uyarlanabilir güçlü ve güvenilir Reel Retriever veya " dönüş makarası", sunan çok yönlü, verimli bir cihazdır hırsızlık-caydırıcılığını ve müşteri rahatlığını için noktası alım görüntüler . Kablo ucu olumlu ürün güvenlik ve görüntü sırasını korurken mağazalarda ürünleri işlemek için olanak sağlayarak, ürüne bağlı iken bir kompakt kutu, güvenli bir şekilde görüntü sabitlenmiş olan bir yayla yüklenen, geri çekme kablosu düzeneğini içerir. Reel Retriever müşteriler tarafından ele alınması amaçlanmıştır kameralar, cep telefonları, golf ekipmanları, elektrikli aletler, ayakkabı, TV uzaktan kumandaları, video oyunları ve diğer birçok ürün ekranlarda kullanılmak için idealdir. Bir naylon kaplı, örgülü, 7x7 paslanmaz çelik uçak, kablo, makara Retriever kablo ile birçok çekme kuvvetleri mevcuttur kullanımı -72" 6" arasında değişen uzunlukları. (Yapışkan ile ya da olmadan) değiştirilebilir yuvarlak ya da dikdörtgen plastik uçlarının çeşitli de mevcuttur.   Donanım Ürünleri bahar uzmanları eşsiz düz yayların tasarımında size yardımcı olabilir. Biz uygulama odaklanmak ve bizim resmi Bahar Üreticinin Enstitüsü bahar tasarım programına Parametrelerinizi girecektir. Bizim hassas önerisi nihai ayarlamalar ve onay için size gönderilecektir. Düz bir yay yassı malzemeden yerine yuvarlak yay tel üzerinden yapılan bir yaydır. En yaygın olarak bilinen yassı yay fırınların sıcaklığı ayar mekanizması içinde bulunan bir dalga pul. Bir dalga yıkama, veya düz bir yay ile, arzu edilen bir sıcaklığa yeniden açmadan önce fırın renkli itmek gerekmektedir. Eğer fırın ile içinden olduğunda, yassı yay geri orijinal konumuna düğmeye enstantane. Bahar Mfg. Enstitüsü'nün (SMI) Yazılım tarafından Onaylı Tasarımlar.   Bizim Yaratıcılık Erişim Basit mi Donanım Malını yaklaşık 150 yıldır bir başarı kaydetmiştir özelliklerinden biri, müşterilerimiz ile bire-bir iletişim alanındaki kararlılığı. Donanım Ürünleri bahar uzmanları tüm benzersiz yayların tasarımında size yardımcı olabilir. Biz uygulama odaklanmak ve bizim resmi Bahar Üreticinin Enstitüsü bahar tasarım programına Parametrelerinizi girecektir. Bizim hassas önerisi nihai ayarlamalar ve onay için size gönderilecektir. Eğer bir fikir varsa veya olağandışı bir bahar uygulamanız varsa, sadece bize ulaşın. deneyim ve bilgisayar destekli tasarım yetenekleri yıl ile, tasarım mükemmel alabilirsiniz ve rekor sürede üretti. Bahar Mfg. Enstitüsü (SMI) Yazılım tarafından Onaylı Tasarımlar Düz yay da bir çekme başlangıcı çim biçme makinesi, sabit güç mekanizması kullanılmaktadır. Donanım Ürünleri en dikkate değer düz yay uygulaması İkinci Dünya Savaşı zorlu stetoskop kurulum oldu. Bizim edin Örnek Olaylartarihimizin bu bölümü hakkında daha fazla bilgi edinmek. Uzatma Yaylar TT Donanım Ürünleri itibaren Faydaları ve Seçimler
 • Kısa Sipariş Uzmanları
 • Hızlı Dönüş Çevresinde
 • Düşük Maliyetli Küçük Miktarlar için el İşleme
 • Araştırma ve Geliştirme Projeleri
 • Çoklu Boyutları ve Türleri
 • Malzemelerin Geniş Seçimi
 • Şirket İçi sertleştirme ve tavlama
 • Şirket İçi Deburring
 • Otomatik Düz Bahar Yeteneklerini Şekillendirme
 
Biz bahar alış kolaylaştırmak ve biz etrafında hızlı sırayla uzmanlaşmakDaha okuyun>
Evet biz that..Four var bin sıkıştırma yayları stok içinde> Bahar Stok Katalog
Düz Yaylar Özellikler  Malzeme Kalınlığı:  0,002" 0,062" ile Malzeme Genişliği:  3/32" 6.00" için Yapılandırmaları:  Sınırsız Malzemeler dahil 35 Üzeri alaşımları,: Alaşım Çelik, Karbon Çelik, 300 Serisi Paslanmaz, 400 Serisi Paslanmaz ELGILOY® , Fosfor bronz, Berilyum Bakır, Krom Silikon, Krom Vanadyum ve Inconel® Komple Malzeme listesi    Tipik yassı yay Uygulamaları
 • İletişim aracı
 • Yapı ekipmanı
 • Elektrik Dağıtım Ekipmanları
 • Elektrik Aydınlatma & Kablolama
 • Elektronik parçalar
 • Uydurma Yapısal Metal Ürünleri
 • Sanayi Makineleri
 • Makine Ekipmanları
 • Posta ve Üreme Makine
 • Ölçüm Cihazları ve Kontrol
 • Medikal Cihazlar ve Malzemeler
 • Metal Dövme HARDWARE
 • Metal işleme Makineleri
 • plastik maddeler
 • Demiryolu Ekipmanları
 • Arama ve Navigasyon Ekipmanı
 • Saat & Saat Parçaları
Daha fazla oku...

Makara ve Tamburlarda Kullanılan Güç Yayları

Güç Bahar Temelleri:  Bir güç Yay olarak basit şekliyle, uzunlamasına kesilir bir şekillendirme Arbor etrafında sarılır ve bir yuva içine çözülür yay malzemenin bir yassı şerit var. Güç yaylar için birçok isim vardır. Bunlar genellikle bobin yaylar, saç yaylar, spiral yaylar, saat yaylar, motorlu yaylar, mainsprings geri tepme yaylar, rüzgar yaylar, ayırıcı yaylar ve düz yaylar olarak anılır. yay performansı yay malzemesinin boyutları ile tanımlanır (kalınlığı (t), genişliği (b), Uzunluk (L)) ve kullanılabilir alan (Gövde (D) ve mili (a) 'Çaplar). Ne yazık ki, bu parametreler temel olmasına rağmen, bir güç bahar tasarım ve performans karmaşık bir konudur ve tamamen endüstrisinde çok az kişi tarafından anlaşıldığı. Mekke C & S Güç Bahar Tasarım Yazılımı formüller ve sonlu eleman analizi kullanılarak karmaşık tasarım süreci mümkün kılar. temel parametreleri girilmesi ve imalat detayları ayarlayarak, bir mühendis olası yay performansı belirleyebilir ve geliştirme sürecinde önemli zaman kazandırır.  Bu özet daha karmaşık bazı faktörleri üzerinde dokunmadan süre güç yayların temelleri hakkında genel bir bakış sağlamayı amaçlamaktadır.  
powerspring.jpg
Konvansiyonel vs Öngerilmeli: kendi yuva içinde yerinde değilken, bir elektrik yayı en görünmez farklardan biri, yayın serbest halde veya şekil ile ilgilidir. Bir geleneksel bir yay sarıldığı aynı yönde merkezden uzak spiral bir şekle sahiptir. Bir ön gerilimli bu sargının ters yönde spiral şekilse veya backwound yay bir bölüme sahiptir. mahfaza içinde bakıldığında, yay tipi belirlemek zordur ve her iki tip aynı görünebilir. öngerilmeli yay Ancak önemli ölçüde daha yüksek tork neden yüksek stresleri oluşturur. Her iki yöntem de kendi avantajları ve dezavantajları vardır ve en iyi seçenek uygulama ve gereksinimlerine bağlı olarak değişir.conv.jpg Bunlar bazı avantajları ve dezavantajları vardır:

Konvansiyonel:   Avantajları - Alt stres, En çevrim ömrü, üretmeye kolay.   Dezavantajları - Alt tork, düşük dönüşler gibi düz değil Tork
pres.jpgÖngerilmeli:   Avantajları - Daha yüksek tork, Daha kötü, Tork   Dezavantajları - Alt çevrim üretmeye Daha zor ve bazen masraflı hayat, Boyut ve Şekillendirme yöntemleri bazen sınırlı.
Geleneksel bir yay, genellikle üretimi sırasında kolay hale düz bir sarılmaktadır. Bir ön gerilimli yay ilk önce, esnasında ya da kesmeden sonra (a bobin veya masura malzemeyi oluşturan) sarma gerektirir. Çoğu zaman o zaman stres (ısı tedavisi yoluyla) rahatlar ve son olarak konut içine backwound. Bizim Güç Bahar Tasarım Yazılımı doğru her tasarım için serbest durumları hesaplanması ve bahar performansını belirlemek için bu bilgileri kullanarak geleneksel ve öngerilmeli hem yayları modelleyebilirsiniz.
Tork-compare.jpg
Konvansiyonel - Yara Set Konvansiyonel - Precoiled Öngerilmeli - Yara Set Öngerilmeli - Precoiled
dönüşüm-ws.gif
dönüşüm-pre.gif
pres-ws.gif
Aşırı pre.gif
Yukarıdaki tork grafiği ve yay simülasyonları benzer büyüklükte bir enerji yaylar bir karşılaştırması farklı yöntemler kullanılarak üretilen göstermektedir. öngerilmeli üretim yöntemleri kullanılarak oluşturulan yüksek gerilimler geleneksel yöntemlere göre daha yüksek tork çıkış sonuçlanır. (Özeti aşağıda sunulmuştur) Precoiling de yüksek tork çıkış neden olabilir ve yuva içinde çözülür zaman "ölü dönüşler" veya görünür bu sırayla azalma ile tespit edilebilir. Ayrıca Not ön gerilim ve precoiling yöntemlerinden hem hafif dönüş farklar bulunmaktadır.
Tork ve Dönüşler:  Tork ve dönüşler bir güç bahar tasarımında en önemli çıktılarından. Tork yaygın sıfırdan başlar ilk dönüşlerde hızla artar ve tam olarak sarılmaktadır kadar daha düşük bir oranda artar devam eder. Elde edilen düzleştirilmiş tork eğrisi (aşağıdaki tork paragraf) birçok uygulama için yararlıdır.  Tork grafiği, kırmızı ve mavi hattını göstermektedir. mavi çizgi sağma tork ise kırmızı çizgi sarma tork olduğunu. açma torku ve çıkış torku sarma torktan daha sürtünme veya histeresis için her zaman daha düşüktür. Bazı kaçınılmaz olmasına rağmen, sürtünme uygun tasarım, yağlama ve özel teknikler yoluyla azaltılabilir.
torquegraph.jpg

Tasarım Kuralları: p_full.jpg yay tasarımı geometrisi, genellikle tasarım döner belirler. konut ve çardağın arasındaki kullanılabilir alan belirli bir miktar vardır. Yay malzeme tarafından alınır, bu alanın% sağlanabilir mevcut olan maksimum dönüş% (% tam grafik bakınız) belirler. Grafiğin parabolik bir şekle görüldüğü gibi tam% 0 ile% (malzeme uzunluğu ekleyerek) arttıkça, hızlı bir şekilde artış döner olduğunu göstermektedir. % Tam% 50 yaklaştıkça, ancak, önemli ölçüde artmadığını döner. Yaygın olarak malzeme, 50% 45 arasında ilave edilir, dönüşlerde artış önemli değildir ve boşa malzeme ve verimsiz bir tasarım ile sonuçlanabilir. Ayrıca malzemenin çok daha önemli bir atık olabilir sırayla azalmasına% tam% 50'den fazla sonuç artan (daha yüksek doldurma oranları notuna ... çevrim ömrü gerektiren bazı uygulamalar bazen fayda) görülebilir.
etkili bir tasarım için önemli olan diğer parametreler malzeme kalınlığı (A / T) ve malzeme kalınlığı (L / T) uzunluk oranına mil çapına oranı vardır.
Yay dönüşler ve tork hesaplanması karmaşık bir konudur. Mekke C & S Güç Bahar Tasarım Yazılımı sizin için bu çıkışları hesaplar kalmaz, ancak bu bahar verimli hale böylece tasarım ayarlamak ve ince ayar için izin verir. Optimum kalınlığı kullanarak veya gereksiz malzemeyi ortadan kaldırarak, kendi ürünlerinin ömrü boyunca tasarruf sağlayabilir.
Hayat döngüsü:  Bir güç yay yaygın olarak sarılmış ve iki özel noktada veya dönüşlerin sayısı arasında çözülür. (Örneğin, bir hortum makarası uygulamasında, yay belki 3 dönüşlere önceden yüklenmiştir. Uzatılmış hortum 13 döner hortum uzatıldığında döner ve ek bir 10 çalışma. Bu nedenle, yay 3'den sarılır döner yay rüzgarlar 13 ila Bu 1 döngü olarak kabul edilir. geri 3'e döner hortum geri çekildiğinde döner.) Birçok faktör stres, bobin sürtünme yay şekillendirme yöntemi, malzeme tipi, kenar durum, yağlama ve özel tasarım konfigürasyonlara gerilme genliği de dahil olmak üzere çevrim ömrünü etkiler. Pek çok faktör olduğundan, döngü ömrü hesaplamak zordur. En sık olarak, gerilme hesaplanır ve SN logaritmik dayanıklılık eğrisi, belirli bir malzeme için çevrim ömrünü hesaplamak için kullanılır. Pek çok faktör olduğundan tasarım döngüsü ömrü hesaplanır kez, genellikle bir prototip veya benzeri yay ile karşılaştırılır. Ardından, tasarım ayarlayarak, cycle.gifçevrim ömrü testi herhangi bir miktarda geliştirme zamanı ekleyecektir. zaman ve paradan tasarruf edebilirsiniz çevrim ömrünü tahmin edebilir yazılım olması. Bizim tasarım yazılımı hesaplanan gerilmeler dayalı çevrim ömrünü hesaplar ve tasarım değişiklikleri ile otomatik olarak ayarlar. Hiçbir çevrim ömrü hesaplama mükemmel olmasına rağmen, yazılım başlangıçta doğru yönde yönlendirmek ve siz bir test prototipi sağladıktan sonra, daha da çevrim performansında değişiklik tasarım rafine ve değerlendirmek için yazılım kullanabilirsiniz. Bu yöntemleri kullanarak önemli ölçüde geliştirme zamanı azaltabilir.
İmalat Yöntemleri: ekipmanı oldukça uzmanlaşmış olmasına rağmen Güç bahar imalat yöntemleri, biraz basittir. bu en temel şekli bu, bir elektrikli yay, uzunlamasına kesilir bir şekillendirme Arbor etrafında sarılır ve daha sonra yuva içine açılmamış olan. ön gerilimli yay, malzeme sarılır ya da birinci biriktirilir ve daha sonra mili etrafında ters yönde sarılmış olması gerekir. mfg.gifdahil detayların birçoğu; uç formları ve şekilleri, sarma donanımı, kesme kalıpları, ısıtma ekipmanları, sarma donanımları ve özel şekillendirme yöntemleri çok karmaşıktır.  Mekke C & S Güç Bahar Tasarım Yazılımı imalat detaylarını adjusing tarafından dizayn çıkışının tasarımcı kontrol sağlar. Arbor boyut, tavlama uzunluğu, serbest bobin çapı ve precoiling ayrıntılar hem tahmin ve tasarımcılar ayar tasarımı ince ve aynı zamanda üretim için hazırlamak için izin giriş için geçerli olan. 
Aşağıdaki güç bahar tasarımlarda kullanılan özel yöntemlerin bazıları belirtilmektedir. Precoiling:  Bu malzemenin orijinal şeklini korumak ve tork ve döner artırmak için kullanılan bir yöntemdir. Bu yay (yukarıdaki karşılaştırma bkz resim) tamburdan açılması esnasında gözlemlenen "ölü dönüşler" bir azalma ile en çok görülebilir. malzeme, bir ilk mil oluşturan etrafına sarıldığında, yüksek gerilimler tipik olarak kalıcı bir şekil değişimi ve ortak spiral şeklinde sonuçlanan malzemenin akma gerilimi aşmaktadır. Precoiling oluşturan stresi azaltmak ve daha geniş bir sarmal spiral şekil değiştirme yöntemleri kullanır. Bu, ya da birden çok sargı milleri kullanılarak sarma işlemi sırasında bir dolgu kullanılarak yapılabilir ya da her ikisinin bir kombinasyonu ile kazandırılabilir. precoiling torkunu artırmak eğilimindedir ve olsa da biraz toplam o 's dezavantajları olmadan değildir döner artırır. Genellikle ekstra üretim adımları içerir ve önemli ölçüde çevrim ömrünü azaltabilir stres konsantrasyonları neden olabilir. Özel işlem oluşturan yöntemler stres konsantrasyonları azaltmaya yardımcı olabilir. Tavlama:   yay malzemesi küçük bir yarıçap ile oluşturulduğu zaman malzemenin akma gerilmesi signifcantly aşılabilir. Oluşturulan yüksek yüzey gerilimleri bazen kırılma veya kırılmasına neden olabilir. Bu gibi durumlarda, bir tavlama işlemi boyunca malzemenin yumuşatılması için tavsiye edilir. Soğumasını sağlayan sonra parlayan kırmızı olduğu kadar malzemenin ısıtılması ve, malzeme, yapı transforme edilir ve sertlik önemli ölçüde azalır. Tavlanmış sonra malzeme çatlamadan daha küçük bir yarıçapa oluşturulabilmektedir. malzemenin iç ucunda daha uzun bir uzunluğa Tavlama ayrıca oluşturan çapındaki değiştirebilir. o çardağın etrafında tavlanmış malzeme daha sıkı sarma yaratabilir, çünkü bu bazen yararlı olabilir. Aynı zamanda, bir precoiling etkisi ile sonuçlanan malzeme oluşturmak için gerekli olan mil çapı artar. çardak vs nihai çardak Sarma:  Nihai çardak veya müşteri çardak uç uygulamasında yayı sarmak için kullanılan çardak olduğunu. sarım mili uygun iç çapına malzeme oluşturmak için son mili genellikle daha küçüktür. sarım mili (bazen özel durumlarda kullanılan gibi) son mili daha büyük ise, yay tamamen katı için sarılabilir hiçbir olabilir, ya da döner bir kaybı, tork çıkış ile sonuçlanan malzemenin serbest şeklini değiştirecek redüksiyon ve düşük devir ömrü. Sargı mili imalat işleminin çok önemli bir parçası olan ve düzgün bir madde oluşturmak için ve gerilme yoğunluğunu önlemesi bakımından uygun şekilde tasarlanmış olması gerekir. Bitiş Yapılandırmaları:   çardağın ve barınma yay malzemesini bağlamak için sayısız yolu vardır. Malzeme bir bağlantı kanca veya dirsek, bu delinir veya bir bağlantı noktası sağlamak için çentikli olabilir oluşturmak için keskin bir açı ile meydana getirilebilir ve bu da nokta kaynaklı olabilir. Tasarım meydan makul bir maliyetle en önemlisi güvenli ve ikincisi olarak imal edilebilen bir bağlantı oluşturmaktır. Yöntemleri Tespit:   bir güç yay bir yöntemle bulunmalıdır. Yaygın olarak kullanılan bazı istinat seçeneklerdir; bir metal ya da plastik bir gövde, bir grup ya da halka, bir "C" şeklinde bir bekçi, ve (tamamlayıcı bant olarak da adlandırılır) bir malzeme perçinli dış sargı. Özel Özellikler:   Bazen bir yaprak yay yayın dış sonuna eklenir torkunu artırmak ve konut dışına yayı gevşemeden yardımcı olmak. Bu yaprak yay bazen dizgin denir ve baharın performansına çok yararlı olabilir. Doğru tasarlandığında, o, torku artırmak histeresis azaltmak ve çevrim ömrünü artırabilir. Bunlar aynı faydaları da düzgün tasarlanmış dış uç bağlantısı üzerinden elde edilebilir.
Yukarıdaki makale meccaa yay hesaplam yazılımına ait çalışmadırç Bilgi amaçlı cevirisi yapılmış olup sorularınızda ilgili firma ile irtibata geçebilirsiniz. Ürünlerine yönelik deneme sürümleri ve kullanım koşulları sitelerinde yazmaktadır.
Daha fazla oku...
WhatsApp Whatsapp Hızlı Teklif